Gedenkplaats Joodse stadgenoten 1940-1945


Lage Gouwe 84
Lage Gouwe 84

Adressen

In Gouda zijn tot nu toe 238 Stolpersteine voor de Joodse nazi-slachtoffers gelegd.

Hieronder vindt u bij elk van de betreffende 59 adressen de bijbehorende persoonsgegevens (naam, geboortejaar en overlijdensdatum en -plaats) met het jaar van de Stolpersteinplaatsing.

De links verwijzen naar de overzichtsfoto's van de betreffende locaties. De foto's van de (gegroepeerde) Stolpersteine zijn gemaakt door Gouwenaar, de overige door Soesja Citroen.

Een overzichtskaart met alle adressen kunt u hier als pdf downloaden.


Adressen

A.G. de Vrijestraat 18

Julius Reis188030.12.1944 Bergen-Belsen2018
Hedwig Reis-Apfelbaum189713.2.1945 Bergen-Belsen2018

Achter de Vismarkt 72

Maurits van Monnikendam188614.5.1943 Sobibor2013
Esther van Monnikendam-Mok188314.5.1943 Sobibor2013
Leon van Monnikendam191821.1.1945 Auschwitz2013
Hartog van Monnikendam19208.12.1943 Auschwitz2013
Jansje van Monnikendam-Mok19169.7.1943 Sobibor2015

Agatha Dekenstraat 4

Henrij Sanders18615.11.1942 Auschwitz2012
Roosje Sanders18735.11.1942 Auschwitz2012
Golda Zwiefach191930.4.1943 Auschwitz2013

Blekerssingel 29

Jacobus Neeter188913.11.1942 Auschwitz2015
Saartje Neeter-Ensel188513.11.1942 Auschwitz2015

Blekerssingel 51

Jacques Mogendorff188228.7.1942 Dachau2013
Mietje Mogendorff-Meijer188023.4.1943 Sobibor2013

Broekweg 2

Leo Klisser193611.2.1944 Auschwitz2017

Burgemeester Martenssingel 125

Benjamin Leiser188326.2.1943 Auschwitz2012
Eva Leiser-van Dantzig188426.2.1943 Auschwitz2012
Marcel Leiser192312.10.1944 Nijeholtwolde2012

Burgvlietkade 60

Maurits Emanuel Leuw190231.3.1944 Auschwitz2012

Crabethstraat 51

Mietje Frank-Cats187426.10.1942 Auschwitz2014
Lotty Gabriele Hirsch-Maij188321.5.1943 Sobibor2015

Elizabeth Wolffstraat 5

Herta Neumeyer-Hausdorff188819.10.1942 Auschwitz2017
Valerie Käthe Neumeyer191319.10.1942 Auschwitz2017
Max Katz189228.5.1943 Sobibor2017

Fluwelensingel 32

Andries Samuel van Wijnbergen188524.10.1944 Moordrecht2017

Fluwelensingel 33

Henri Polak188313.11.1942 Auschwitz2012
Henriette Polak-van Zwanenberg189029.10.1942 Auschwitz2012
Arnold Polak192022.6.1942 Mauthausen2012

Fluwelensingel 64

Israël Pierot188828.5.1943 Sobibor2012
Francina Pierot-Polak188428.5.1943 Sobibor2012
Rebecca Pierot192528.5.1943 Sobibor2012

Groeneweg 43

Judik van Tijn187229.10.1942 Auschwitz2012
Marianne van Tijn187726.10.1942 Auschwitz2012
Aron van Tijn188026.10.1942 Auschwitz2012
Mozes van Tijn188226.10.1942 Auschwitz2012

Hertzogstraat 3

Manfred Linder189931.10.1943 Schöppenitz2017
Elsa Linder-Gottlieb19075.10.1942 Auschwitz2017
Leopold Linder19355.10.1942 Auschwitz2017

Hoge Gouwe 99

Hans Kahlenberg190421.5.1943 Sobibor2016
Elsbeth Kahlenberg-Rosenberg190721.5.1943 Sobibor2016
Helga Kahlenberg193221.5.1943 Sobibor2016
Henriette Kahlenberg193521.5.1943 Sobibor2016
Gertrud Brahn-Birnbaum18755.11.1942 Auschwitz2016

Hoge Gouwe 123

1

Levie Schenk187523.4.1943 Sobibor2013
Jette Schenk187323.4.1943 Sobibor2013
Gustav Cohn187323.4.1943 Sobibor2013
Erna Cohn-Joseph187923.4.1943 Sobibor2013
Elisabeth Esso-van Leer186430.4.1943 Sobibor2013
Hermine Hammel-Weil187730.4.1943 Sobibor2013
Jetje Kalkoene192319.10.1942 Auschwitz2013

2

Hans Leiser189428.5.1943 Sobibor2013
Selma Sanda Leiser-Hammel190928.5.1943 Sobibor2013
Ronald Leiser193828.5.1943 Sobibor2013
Emma Weis-Selig19013.9.1943 Auschwitz2013
Ruth Ingeborg Weis192428.5.1943 Sobibor2013

Hoogstraat 1

Gustav Hirsch188210.10.1942 Auschwitz2014
Claris Hirsch-Weil189310.10.1942 Auschwitz2014

Jan Luykenstraat 14

Curt Julius Loewenthal190231.3.1943 Midden Europa2018
Felicia Loewenthal-Lewek19075.11.1942 Auschwitz2018
Ellen Maryke Loewenthal19425.11.1942 Auschwitz2018

Joubertstraat 201

Hans Werner Hirsch191031.1.1943 Auschwitz2018
Gerda Liselotte Hirsch-Reis19201.10.1942 Auschwitz2018

Kattensingel 42

Simone Jeannette Henriette Mogendorff19152.7.1943 Sobibor2013

Kattensingel 44b

Ferdinand Silberberg188112.10.1944 Auschwitz2012
Lilly Silberberg-Schmitt188412.10.1944 Auschwitz2012

Kleiweg 37

Mendel Emanuel Bienstock187826.2.1943 Auschwitz2018
Roza Bienstock-Reif188126.2.1943 Auschwitz2018
Willy Bienstock190911.3.1943 Auschwitz2018

Kleiweg 67

Nathan Jacob Cats189526.1.1943 Auschwitz2011

Komijnsteeg 9

Obadja van Monnikendam188326.10.1942 Auschwitz2012
Anna van Monnikendam-van Witsen188226.10.1942 Auschwitz2012
Ernst Goldstein191428.4.1944 Auschwitz2012

Krugerlaan 18

Herbert Lewkowicz190313.6.1944 Auschwitz2013
Bettina Lewkowicz-van Leeuwen191617.9.1943 Auschwitz2013
Mirjam Lewkowicz194017.9.1943 Auschwitz2013
Hugo Lewkowicz194317.9.1943 Auschwitz2013

Krugerlaan 66

Israel de Levie188622.10.1942 Monowitz2013
Johanna de Levie-Zondervan189222.10.1942 Auschwitz2013
Evaline Clara de Levie192322.10.1942 Auschwitz2013
Rosetta Levano192922.10.1942 Auschwitz2013

Krugerlaan 68

Simon Weijl188424.9.1942 Auschwitz2015
Elisabeth Weijl-Pierot188724.9.1942 Auschwitz2015
Jacques Weijl191724.9.1942 Auschwitz2015
Regina Weijl-Drukker191824.9.1942 Auschwitz2015
Juda Weijl192018.1.1943 Auschwitz2015
Mirjam Weijl-Frank192018.1.1943 Auschwitz2015
Louis Weijl192115.1.1943 Mauthausen2015
Hanna Weijl192324.9.1942 Auschwitz2015
Daniel Weijl192924.9.1942 Auschwitz2015
Moritz Körner192924.9.1943 Auschwitz2015

Krugerlaan 94

Eliazer van der Hoeden191531.3.1943 Polen2018
Betty van der Hoeden-Bonn191219.11.1943 Auschwitz2018

Krugerlaan 105

Samuel Joseph Leefsma188122.5.1944 Auschwitz2011
Susanna Leefsma-Mogendorff188322.5.1944 Auschwitz2011

Krugerlaan 109

Mozes Stork188511.2.1944 Auschwitz2012
Keetje Klara Stork-Cats189511.2.1944 Auschwitz2012
Marianna Stork19273.9.1943 Auschwitz2012

Krugerlaan 149

Anna Witt-Cohn18825.11.1942 Auschwitz2017
Ernst Alfred Witt191028.2.1943 Auschwitz2017

Lage Gouwe 34

Menachem Birnbaum189313.3.1943 Sobibor2011
Ernestine Birnbaum-Helfmann189513.3.1943 Sobibor2011
Rafael Birnbaum191913.3.1943 Sobibor2011
Hanna Birnbaum192113.3.1943 Sobibor2011

Lage Gouwe 84

Saam Seijffers18989.7.1943 Sobibor2012
Betje Fijtje Seijffers-Frenkel190211.6.1943 Sobibor2012
Anette Mia Seijffers193611.6.1943 Sobibor2012
David Seijffers189919.2.1943 Auschwitz2012
Heintje Seijffers-Cohen190228.5.1943 Sobibor2012
Anetta Seijffers192728.5.1943 Sobibor2012
Salomon Seijffers192928.5.1943 Sobibor2012
Rozetta Seijffers193428.5.1943 Sobibor2012

Lage Gouwe 144

Leon Schenk18895.10.1942 Auschwitz2014
Rosa Schenk-Keyser18935.10.1942 Auschwitz2014
Walter Markus Schenk192131.10.1943 Schöppinitz2014
Herbert Schenk192731.10.1943 Schöppinitz2014

Lange Groenendaal 38

Levij van Collem188014.5.1943 Sobibor2013
Rachel Jessurun van Collem-Cardozo188314.5.1943 Sobibor2013
Isaak Schenkolewski190631.3.1944 Polen2014
Klara Schenkolewski-Marx190723.7.1943 Sobibor2014
Mirjam Schenkolewski193423.7.1943 Sobibor2014
Moses Schenkolewski193523.7.1943 Sobibor2014

Lange Groenendaal 82

Emanuel Philip Creveld190514.8.1942 Auschwitz2013
Lea Creveld-Gompers190623.7.1942 Auschwitz2013
Rebecca Anna Creveld193323.7.1942 Auschwitz2013

Lange Groenendaal 84

Levie Gompers18745.10.1942 Auschwitz2018
Anna Gompers-van Kloeten18715.10.1942 Auschwitz2018
Mozes Gompers190018.8.1942 Auschwitz2018

Lange Tiendeweg 54

Edith Roseij Beek193419.11.1943 Auschwitz2011

Markt 43

Sara van Dantzig186523.4.1943 Sobibor2012

Markt 54

Abraham Philip Wijnberg189630.11.1942 Schöppinitz2012
Heintje Wijnberg-de Wit19025.10.1942 Auschwitz2012
Philip Abraham Wijnberg19242.7.1943 Sobibor2012
Mientje Aaltje Wijnberg19255.10.1942 Auschwitz2012
Aaltje Johanna Wijnberg19305.10.1942 Auschwitz2012

Onder de Boompjes 59

Jacheta Rozen191530.4.1943 Auschwitz2014

Onder de Boompjes 65

Chana Krill-Anklewicz19085.11.1942 Auschwitz2016
Ides Krill19405.11.1942 Auschwitz2016

Oosthaven 31, voormalig Centraal Tehuis voor Israëlieten in Nederland

1

Schafte Adler185623.7.1943 Sobibor2013
Amalie Adler-Herz186323.7.1943 Sobibor2013
Isaak Alter188723.4.1943 Sobibor2013
Lina Benjamin-Bender187023.7.1943 Sobibor2013
David van Buuren186423.4.1943 Sobibor2013
Jannetta Cohen-Mainzer186123.4.1943 Sobibor2013
Helena Cohen-Markens18737.5.1943 Sobibor2013
Betje Boena van Dam-Frank18752.7.1943 Sobibor2013

2

Leopold Davids187216.5.1943 Westerbork2013
Julie Davids-Cohen187523.7.1943 Sobibor2013
Paulina Elzas-Gersons184916.4.1943 Sobibor2013
Catharina Jacoba Gersons-Salomon188616.4.1943 Sobibor2013
Reintje Gompers-Beem186823.4.1943 Sobibor2013
Markus Grunwerg19034.6.1943 Sobibor2013
Grietje Haalman-Minco186123.4.1943 Sobibor2013
Lea Minco-Schweiger186730.4.1943 Sobibor2013

3

Kaatje van Hasselt-Bernard187123.3.1943 Sobibor2013
Henri Heijmans18667.5.1943 Sobibor2013
Lion Heijmans186216.7.1943 Sobibor2013
Antje Heijmans-van Kloeten18617.5.1943 Sobibor2013
Elias Herzenberg18685.10.1942 Sobibor2013
Frieda Herzenberg-Ettlinger188523.4.1943 Sobibor2013
Julius Hirschberg190520.2.1945 Dachau2013

4

Samuël Khan186823.4.1943 Sobibor2013
Bertha van der Kuijp-de Groot186723.4.1943 Sobibor2013
Grete Lang190728.5.1943 Sobibor2013
Levi de Leeuw186123.4.1943 Sobibor2013
Elizabeth de Leeuw-de Leeuw186023.4.1943 Sobibor2013
Helena de Levie19084.6.1943 Sobibor2013
Emma Levy-Mildenberg186323.4.1943 Sobibor2013
Heintje Limburg-de Vries186230.4.1943 Sobibor2013

5

Zirje Hudy Adele Linder-Sommer187423.7.1943 Sobibor2013
Judith van Maarsen187923.4.1943 Sobibor2013
Bertus Samuel Meijer191528.5.1943 Sobibor2013
Jacoba Keetje Meijer192328.5.1943 Sobibor2013
Louise Sara Michaelis-Schmul18727.5.1943 Sobibor2013
Margarete Michelson190211.10.1944 Midden-Europa2013
Roza Palm190328.5.1943 Sobibor2013
Eva Piller-de Vrede185223.3.1943 Sobibor2013

6

Antonie Kahn187423.4.1943 Sobibor2013
Emma Roos-Alexander186523.4.1943 Sobibor2013
Anna Rosenfeld188423.4.1943 Sobibor2013
Babette Schönfeld-Adelsdorfer186823.4.1943 Sobibor2013
Gustav Seemann188023.4.1943 Sobibor2013
Annetta Seijffers-de Jong187323.4.1943 Sobibor2013
Henriette Simons185723.4.1943 Sobibor2013
Marie Spier-Rosenfeld186830.4.1943 Sobibor2013
Eva Stranders185216.4.1943 Sobibor2013

7

Saartje Vroman187124.9.1943 Auschwitz2013
Helena Wagenaar-Duizend186623.4.1943 Sobibor2013
Rebekka Weil-Weil186223.4.1943 Sobibor2013
Jacob Simon Weyl187123.4.1943 Sobibor2013
Mientje Wijnberg-Groenberg186930.4.1943 Sobibor2013
Mietje de Wolf187023.4.1943 Sobibor2013
Rozette de Wolf186323.4.1943 Sobibor2013
Saartje Zeelander-Morel186123.4.1943 Sobibor2013

Piersonweg 4

Israel Engländer187726.10.1942 Auschwitz2012
Rahel Frieda Engländer-Jungerwirth187926.10.1942 Auschwitz2012
Joachim Bernhard Engländer19197.3.1943 Sobibor2012

Piersonweg 6

Izak van Dantzig185826.10.1942 Auschwitz2018

Raam 101

Nathan de Leeuwe190031.3.1944 Midden-Europa2012
Josephine de Leeuwe-Parser190026.10.1942 Auschwitz2012
Mietje de Leeuwe192626.10.1942 Auschwitz2012
Sophia de Leeuwe193126.10.1942 Auschwitz2012
Rebecca de Leeuwe193626.10.1942 Auschwitz2012

Ridder van Catsweg 61, voormalige Joodse Jeugdfarm

Jettie Aalsvel192329.1.1945 Midden-Europa2012
Abraham Hamburger19239.7.1943 Sobibor2012
Martijn Koppel19249.4.1943 Sobibor2012
Leib Laub19249.7.1943 Sobibor2012
Manfred Ralf Litten190928.2.1945 Midden-Europa2012
Jansje Litten-Serlui191124.5.1945 Tsjecho-Slowakije2012
Ernst Simon Oppenheim192531.3.1944 Polen2012
Henriëtte Roos19251.9.1942 Birkenau2012
Isaak Tiefenbrunner192511.5.1944 Pyreneeën2012

Sophiastraat 37

Heinz Ludwig Lewkonja192531.3.1944 Midden-Europa2015

Sophiastraat 47

Sylve Herrmann188016.11.1943 Theresienstadt2012
Erich Heumann190522.1.1945 Kdo Gleiwitz2012

Steijnkade 34

Georg Fuerst188626.12.1944 Auschwitz2014
Else Fuerst-Schreiber189529.12.1944 Bergen-Belsen2014
Karl Heinrich Simon Fuerst18238.2.1945 Bergen-Belsen2014

Turfmarkt 79

Jacob Izak de Leeuw190430.9.1942 Auschwitz2017
Margaretha de Leeuw-Gompers190729.7.1942 Auschwitz2017
Anna Judik de Leeuw193229.7.1942 Auschwitz2017
Abraham Izak de Leeuw193529.7.1942 Auschwitz2017

Van Bergen IJzendoornpark 3a

Günther Bernstein190910.11.1942 Mauthausen2016

Van Itersonlaan 5

Karl Happ18792.7.1943 Sobibor2012
Lotti Happ-Cohn19022.7.1943 Sobibor2012
Günther Josef Happ19272.7.1943 Sobibor2012

Van Swietenstraat 3

Margarete Dieckhoff19053.9.1943 Auschwitz2016
Jetje Carla Mogendorff192130.9.1944 Midden-Europa2016

Vlamingstraat 26a

Bajla Szwajcer-Ferens190413.11.1942 Auschwitz2012

Wijdstraat 17

Salomon Benjamin Gompers189831.1.1943 Monowitz2012
Elisabeth Gompers-van Tijn190228.9.1942 Auschwitz2012
Reintje Margaretha Gompers192328.9.1942 Auschwitz2012
Etty Gompers192528.9.1942 Auschwitz2012
Benjamin Gompers192728.9.1942 Auschwitz2012

Wilhelminastraat 60

Simon Frenk189331.3.1943 Seibersdorf2011
Rachel Frenk-Cats190410.9.1942 Auschwitz2011
Heintje Frenk192410.9.1942 Auschwitz2011

Zuidelijke Steijnkade 1-2

David de Wolff18725.11.1942 Auschwitz2012
Sara de Wolff-de Jong18795.11.1942 Auschwitz2012

Lage Gouwe 84