Gedenkplaats Joodse stadgenoten 1940-1945


Ridder van Catsweg 61
Ridder van Catsweg 61

Namen

In Gouda zijn tot nu toe 222 Stolpersteine voor Joodse nazi-slachtoffers gelegd. Hieronder vindt u de betreffende persoonsgegevens (naam, geboortejaar en overlijdensdatum en -plaats) met bijbehorende adressen.

De links verwijzen naar de overzichtsfoto's van de betreffende locaties. De foto's van de (gegroepeerde) Stolpersteine zijn gemaakt door Gouwenaar, https://nl.wikipedia.org/wiki/Gebruiker:Gouwenaar/Fotoalbum/Gouda/Stolpersteine, de overige door Soesja Citroen.


Namen

Jettie Aalsvel

192329.1.1945 Midden-EuropaRidder van Catsweg 61

Schafte Adler

185623.7.1943 SobiborOosthaven 31 (1)

Amalie Adler-Herz

186323.7.1943 SobiborOosthaven 31 (1)

Isaak Alter

188723.4.1943 SobiborOosthaven 31 (1)

Edith Roseij Beek

193419.11.1943 AuschwitzLange Tiendeweg 54

Lina Benjamin-Bender

187023.7.1943 SobiborOosthaven 31 (1)

Günther Bernstein

190910.11.1942 MauthausenVan Bergen IJzendoornpark 3a

Hanna Birnbaum

192113.3.1943 SobiborLage Gouwe 34

Menachem Birnbaum

189313.3.1943 SobiborLage Gouwe 34

Rafael Birnbaum

191913.3.1943 SobiborLage Gouwe 34

Ernestine Birnbaum-Helfmann

189513.3.1943 SobiborLage Gouwe 34

Gertrud Brahn-Birnbaum

18755.11.1942 AuschwitzHoge Gouwe 99

David van Buuren

186423.4.1943 SobiborOosthaven 31 (1)

Nathan Jacob Cats

189526.1.1943 AuschwitzKleiweg 67

Jannetta Cohen-Mainzer

186123.4.1943 SobiborOosthaven 31 (1)

Helena Cohen-Markens

18737.5.1943 SobiborOosthaven 31 (1)

Gustav Cohn

187323.4.1943 SobiborHoge Gouwe 123 (1)

Erna Cohn-Joseph

187923.4.1943 SobiborHoge Gouwe 123 (1)

Levij van Collem

188014.5.1943 SobiborLange Groenendaal 38

Rachel van Collem-Jessurun Cardozo

188314.5.1943 SobiborLange Groenendaal 38

Emanuel Philip Creveld

190514.8.1942 AuschwitzLange Groenendaal 82

Rebecca Anna Creveld

193323.7.1942 AuschwitzLange Groenendaal 82

Lea Creveld-Gompers

190623.7.1942 AuschwitzLange Groenendaal 82

Betje Boena van Dam-Frank

18752.7.1943 SobiborOosthaven 31 (1)

Sara van Dantzig

186523.4.1943 SobiborMarkt43

Leopold Davids

187216.5.1943 WesterborkOosthaven 31 (2)

Julie Davids-Cohen

187523.7.1943 SobiborOosthaven 31 (2)

Margarete Dieckhoff

19053.9.1943 AuschwitzVan Swietenstraat 3

Paulina Elzas-Gersons

184916.4.1943 SobiborOosthaven 31 (2)

Israel Engländer

187726.10.1942 AuschwitzPiersonweg 4

Joachim Bernhard Engländer

19197.3.1943 SobiborPiersonweg 4

Rahel Frieda Engländer-Jungerwirth

187926.10.1942 AuschwitzPiersonweg 4

Elisabeth Esso-van Leer

186430.4.1943 SobiborHoge Gouwe 123 (1)

Mietje Frank-Cats

187426.10.1942 AuschwitzCrabethstraat 51

Heintje Frenk

192410.9.1942 AuschwitzWilhelminastraat 60

Simon Frenk

189331.3.1943 SeibersdorfWilhelminastraat 60

Rachel Frenk-Cats

190410.9.1942 AuschwitzWilhelminastraat 60

Georg Fuerst

188626.12.1944 AuschwitzSteijnkade 34

Karl Heinrich Simon Fuerst

19238.2.1945 Bergen-BelsenSteijnkade 34

Else Fuerst-Schreiber

189529.12.1944 Bergen-BelsenSteijnkade 34

Catharina Jacoba Gersons-Salomon

188616.4.1943 SobiborOosthaven 31 (2)

Ernst Goldstein

191428.4.1944 AuschwitzKomijnsteeg 9

Benjamin Gompers

192728.9.1942 AuschwitzWijdstraat 17

Etty Gompers

192528.9.1942 AuschwitzWijdstraat 17

Reintje Margaretha Gompers

192328.9.1942 AuschwitzWijdstraat 17

Salomon Benjamin Gompers

189831.1.1943 MonowitzWijdstraat 17

Reintje Gompers-Beem

186823.4.1943 SobiborOosthaven 31 (2)

Elisabeth Gompers-van Tijn

190228.9.1942 AuschwitzWijdstraat 17

Markus Grunwerg

19034.6.1943 SobiborOosthaven 31 (2)

Grietje Haalman-Minco

186123.4.1943 SobiborOosthaven 31 (2)

Abraham Hamburger

19239.7.1943 SobiborRidder van Catsweg 61

Hermine Hammel-Weil

187730.4.1943 SobiborHoge Gouwe 123 (1)

Günther Josef Happ

19272.7.1943 SobiborVan Itersonlaan 5

Karl Happ

18792.7.1943 SobiborVan Itersonlaan 5

Lotti Happ-Cohn

19022.7.1943 SobiborVan Itersonlaan 5

Kaatje van Hasselt-Bernard

187123.3.1943 SobiborOosthaven 31 (3)

Henri Heijmans

18667.5.1943 SobiborOosthaven 31 (3)

Lion Heijmans

186216.7.1943 SobiborOosthaven 31 (3)

Antje Heijmans-van Kloeten

18617.5.1943 SobiborOosthaven 31 (3)

Sylve Herrmann

188016.11.1943 TheresienstadtSophiastraat 47

Elias Herzenberg

18685.10.1942 SobiborOosthaven 31 (3)

Frieda Herzenberg-Ettlinger

188523.4.1943 SobiborOosthaven 31 (3)

Erich Heumann

190522.1.1945 Kdo GleiwitzSophiastraat 47

Gustav Hirsch

188210.10.1942 AuschwitzHoogstraat 1

Lotty Gabriele Hirsch-Maij

188321.5.1943 SobiborCrabethstraat 51

Claris Hirsch-Weil

189310.10.1942 AuschwitzHoogstraat 1

Julius Hirschberg

190520.2.1945 DachauOosthaven 31 (3)

Hans Kahlenberg

190421.5.1943 SobiborHoge Gouwe 99

Helga Kahlenberg

193221.5.1943 SobiborHoge Gouwe 99

Henriette Kahlenberg

193521.5.1943 SobiborHoge Gouwe 99

Elsbeth Kahlenberg-Rosenberg

190721.5.1943 SobiborHoge Gouwe 99

Antonie Kahn

187423.4.1943 SobiborOosthaven 31 (6)

Jetje Kalkoene

192319.10.1942 AuschwitzHoge Gouwe 123 (1)

Max Katz

189228.5.1943 SobiborElizabeth Wolffstraat 5

Samuël Khan

186823.4.1943 SobiborOosthaven 31 (4)

Leo Klisser

193611.2.1944 AuschwitzBroekweg 2

Martijn Koppel

19249.4.1943 SobiborRidder van Catsweg 61

Moritz Körner

192924.9.1943 AuschwitzKrugerlaan 68

Ides Krill

19405.11.1942 AuschwitzOnder de Boompjes 65

Chana Krill-Anklewicz

19085.11.1942 AuschwitzOnder de Boompjes 65

Bertha van der Kuijp-de Groot

186723.4.1943 SobiborOosthaven 31 (4)

Grete Lang

190728.5.1943 SobiborOosthaven 31 (4)

Leib Laub

19249.7.1943 SobiborRidder van Catsweg 61

Samuel Joseph Leefsma

188122.5.1944 AuschwitzKrugerlaan 105

Susanna Leefsma-Mogendorff

188322.5.1944 AuschwitzKrugerlaan 105

Abraham Izak de Leeuw

193529.7.1942 AuschwitzTurfmarkt 79

Anna Judik de Leeuw

193229.7.1942 AuschwitzTurfmarkt 79

Jacob Izak de Leeuw

190430.9.1942 AuschwitzTurfmarkt 79

Levi de Leeuw

186123.4.1943 SobiborOosthaven 31 (4)

Margaretha de Leeuw-Gompers

190729.7.1942 AuschwitzTurfmarkt 79

Elizabeth de Leeuw-de Leeuw

186023.4.1943 SobiborOosthaven 31 (4)

Mietje de Leeuwe

192626.10.1942 AuschwitzRaam 101

Nathan de Leeuwe

190031.3.1944 Midden-EuropaRaam 101

Rebecca de Leeuwe

193626.10.1942 AuschwitzRaam 101

Sophia de Leeuwe

193126.10.1942 AuschwitzRaam 101

Josephine de Leeuwe-Parser

190026.10.1942 AuschwitzRaam 101

Benjamin Leiser

188326.2.1943 AuschwitzBurgemeester Martenssingel 125

Hans Leiser

189428.5.1943 Sobibor SobiborHoge Gouwe 123 (2)

Marcel Leiser

192312.10.1944 NijeholtwoldeBurgemeester Martenssingel 125

Ronald Leiser

193828.5.1943 SobiborHoge Gouwe 123 (2)

Eva Leiser-van Dantzig

188426.2.1943 AuschwitzBurgemeester Martenssingel 125

Selma Sanda Leiser-Hammel

190928.5.1943 SobiborHoge Gouwe 123 (2)

Maurits Emanuel Leuw

190231.3.1944 AuschwitzBurgvlietkade 60

Rosetta Levano

192922.10.1942 AuschwitzKrugerlaan 66

Evaline Clara de Levie

192322.10.1942 AuschwitzKrugerlaan 66

Helena de Levie

19084.6.1943 SobiborOosthaven 31 (4)

Israel de Levie

188622.10.1942 MonowitzKrugerlaan 66

Johanna de Levie-Zondervan

189222.10.1942 AuschwitzKrugerlaan 66

Emma Levy-Mildenberg

186323.4.1943 SobiborOosthaven 31 (4)

Heinz Ludwig Lewkonja

192531.3.1944 Midden-EuropaSophiastraat 37

Herbert Lewkowicz

190313.6.1944 AuschwitzKrugerlaan 18

Bettina Lewkowicz-van Leeuwen

191617.9.1943 AuschwitzKrugerlaan 18

Mirjam Lewkowicz

194017.9.1943 AuschwitzKrugerlaan 18

Hugo Lewkowicz

194317.9.1943 AuschwitzKrugerlaan 18

Heintje Limburg-de Vries

186230.4.1943 SobiborOosthaven 31 (4)

Leopold Linder

19355.10.1942 AuschwitzHerzogstraat 3

Manfred Linder

189931.10.1943 SchöppenitzHerzogstraat 3

Elsa Linder-Gottlieb

19075.10.1942 AuschwitzHerzogstraat 3

Zirje Hudy Adele Linder-Sommer

187423.7.1943 SobiborOosthaven 31 (5)

Manfred Ralf Litten

190928.2.1945 Midden-EuropaRidder van Catsweg 61

Jansje Litten-Serlui

191124.5.1945 Tsjecho-SlowakijeRidder van Catsweg 61

Judith van Maarsen

187923.4.1943 SobiborOosthaven 31 (5)

Bertus Samuel Meijer

191528.5.1943 SobiborOosthaven 31 (5)

Jacoba Keetje Meijer

192328.5.1943 SobiborOosthaven 31 (5)

Louise Sara Michaelis-Schmul

18727.5.1943 SobiborOosthaven 31 (5)

Margarete Michelson

190211.10.1944 Midden-EuropaOosthaven 31 (5)

Lea Minco-Schweiger

186730.4.1943 SobiborOosthaven 31 (2)

Jacques Mogendorff

188228.7.1942 DachauBlekerssingel 51

Jetje Carla Mogendorff

192130.9.1944 Midden-EuropaVan Swietenstraat 3

Simone Jeannette Henriette Mogendorff

19152.7.1943 SobiborKattensingel 42

Mietje Mogendorff-Meijer

188023.4.1943 SobiborBlekerssingel 51

Hartog van Monnikendam

19208.12.1943 AuschwitzAchter de Vismarkt 72

Leon van Monnikendam

191821.1.1945 AuschwitzAchter de Vismarkt 72

Maurits van Monnikendam

188614.5.1943 SobiborAchter de Vismarkt 72

Obadja van Monnikendam

188326.10.1942 AuschwitzKomijnsteeg 9

Esther van Monnikendam-Mok

188314.5.1943 SobiborAchter de Vismarkt 72

Jansje van Monnikendam-Mok

19169.7.1943 SobiborAchter de Vismarkt 72

Anna van Monnikendam-van Witsen

188226.10.1942 AuschwitzKomijnsteeg 9

Jacobus Neeter

188913.11.1942 AuschwitzBlekerssingel 29

Saartje Neeter-Ensel

188513.11.1942 AuschwitzBlekerssingel 29

Valerie Käthe Neumeyer

191319.10.1942 AuschwitzElizabeth Wolffstraat 5

Herta Neumeyer-Hausdorff

188819.10.1942 AuschwitzElizabeth Wolffstraat 5

Ernst Simon Oppenheim

192531.3.1944 PolenRidder van Catsweg 61

Roza Palm

190328.5.1943 SobiborOosthaven 31 (5)

Israël Pierot

188828.5.1943 SobiborFluwelensingel 64

Rebecca Pierot

192528.5.1943 SobiborFluwelensingel 64

Francina Pierot-Polak

188428.5.1943 SobiborFluwelensingel 64

Eva Piller-de Vrede

185223.3.1943 SobiborOosthaven 31 (5)

Arnold Polak

192022.6.1942 MauthausenFluwelensingel 33

Henri Polak

188313.11.1942 AuschwitzFluwelensingel 33

Henriette Polak-van Zwanenberg

189029.10.1942 AuschwitzFluwelensingel 33

Henriëtte Roos

19251.9.1942 BirkenauRidder van Catsweg 61

Emma Roos-Alexander

186523.4.1943 SobiborOosthaven 31 (6)

Anna Rosenfeld

188423.4.1943 SobiborOosthaven 31 (6)

Jacheta Rozen

191530.4.1943 AuschwitzOnder de Boompjes 59

Henrij Sanders

18615.11.1942 AuschwitzAgatha Dekenstraat 4

Roosje Sanders

18735.11.1942 AuschwitzAgatha Dekenstraat 4

Herbert Schenk

192731.10.1943 SchöppinitzLage Gouwe 144

Jette Schenk

187323.4.1943 SobiborHoge Gouwe 123 (1)

Levie Schenk

187523.4.1943 SobiborHoge Gouwe 123 (1)

Leon Schenk

18895.10.1942 AuschwitzLage Gouwe 144

Walter Markus Schenk

192131.10.1943 SchöppinitzLage Gouwe 144

Rosa Schenk-Keyser

18935.10.1942 AuschwitzLage Gouwe 144

Isaak Schenkolewski

190631.3.1944 PolenLange Groenendaal 38

Mirjam Schenkolewski

193423.7.1943 SobiborLange Groenendaal 38

Moses Schenkolewski

193523.7.1943 SobiborLange Groenendaal 38

Klara Schenkolewski-Marx

190723.7.1943 SobiborLange Groenendaal 38

Babette Schönfeld-Adelsdorfer

186823.4.1943 SobiborOosthaven 31 (6)

Gustav Seemann

188023.4.1943 SobiborOosthaven 31 (6)

Anetta Seijffers

192728.5.1943 SobiborLage Gouwe 84

Anette Mia Seijffers

193611.6.1943 SobiborLage Gouwe 84

David Seijffers

189919.2.1943 AuschwitzLage Gouwe 84

Rozetta Seijffers

193428.5.1943 SobiborLage Gouwe 84

Saam Seijffers

18989.7.1943 SobiborLage Gouwe 84

Salomon Seijffers

192928.5.1943 SobiborLage Gouwe 84

Heintje Seijffers-Cohen

190228.5.1943 SobiborLage Gouwe 84

Betje Fijtje Seijffers-Frenkel

190211.6.1943 SobiborLage Gouwe 84

Annetta Seijffers-de Jong

187323.4.1943 SobiborOosthaven 31 (6)

Ferdinand Silberberg

188112.10.1944 AuschwitzKattensingel 44b

Lilly Silberberg-Schmitt

188412.10.1944 AuschwitzKattensingel 44b

Henriette Simons

185723.4.1943 SobiborOosthaven 31 (6)

Marie Spier-Rosenfeld

186830.4.1943 SobiborOosthaven 31 (6)

Marianna Stork

19273.9.1943 AuschwitzKrugerlaan 109

Mozes Stork

188511.2.1944 AuschwitzKrugerlaan 109

Keetje Klara Stork-Cats

189511.2.1944 AuschwitzKrugerlaan 109

Eva Stranders

185216.4.1943 SobiborOosthaven 31 (6)

Bajla Szwajcer-Ferens

190413.11.1942 AuschwitzVlamingstraat 26a

Isaak Tiefenbrunner

192511.5.1944 PyreneeënRidder van Catsweg 61

Aron van Tijn

188026.10.1942 AuschwitzGroeneweg 43

Judik van Tijn

187229.10.1942 AuschwitzGroeneweg 43

Marianne van Tijn

187726.10.1942 AuschwitzGroeneweg 43

Mozes van Tijn

188226.10.1942 AuschwitzGroeneweg 43

Saartje Vroman

187124.9.1943 AuschwitzOosthaven 31 (7)

Helena Wagenaar-Duizend

186623.4.1943 SobiborOosthaven 31 (7)

Rebekka Weil-Weil

186223.4.1943 SobiborOosthaven 31 (7)

Daniel Weijl

192924.9.1942 AuschwitzKrugerlaan 68

Hanna Weijl

192324.9.1942 AuschwitzKrugerlaan 68

Jacques Weijl

191724.9.1942 AuschwitzKrugerlaan 68

Juda Weijl

192018.1.1943 AuschwitzKrugerlaan 68

Louis Weijl

192115.1.1943 MauthausenKrugerlaan 68

Simon Weijl

188424.9.1942 AuschwitzKrugerlaan 68

Regina Weijl-Drukker

191824.9.1942 AuschwitzKrugerlaan 68

Mirjam Weijl-Frank

192018.1.1943 AuschwitzKrugerlaan 68

Elisabeth Weijl-Pierot

188724.9.1942 AuschwitzKrugerlaan 68

Ruth Ingeborg Weis

192428.5.1943 SobiborHoge Gouwe 123 (2)

Emma Weis-Selig

19013.9.1943 AuschwitzHoge Gouwe 123 (2)

Jacob Simon Weyl

187123.4.1943 SobiborOosthaven 31 (7)

Aaltje Johanna Wijnberg

19305.10.1942 AuschwitzMarkt 54

Abraham Philip Wijnberg

189630.11.1942 SchöppinitzMarkt 54

Mientje Aaltje Wijnberg

19255.10.1942 AuschwitzMarkt 54

Philip Abraham Wijnberg

19242.7.1943 SobiborMarkt 54

Heintje Wijnberg-de Wit

19025.10.1942 AuschwitzMarkt 54

Mientje Wijnberg-Groenberg

186930.4.1943 SobiborOosthaven 31 (7)

Andries Samuel van Wijnbergen

188524.10.1944 MoordrechtFluwelensingel 32

Anna Witt-Cohn

18825.11.1942 AuschwitzKrugerlaan 149

Ernst Alfred Witt

191028.2.1943 AuschwitzKrugerlaan 149

Mietje de Wolf

187023.4.1943 SobiborOosthaven 31 (7)

Rozette de Wolf

186323.4.1943 SobiborOosthaven 31 (7)

David de Wolff

18725.11.1942 AuschwitzZuidelijke Steijnkade 1-2

Sara de Wolff-de Jong

18795.11.1942 AuschwitzZuidelijke Steijnkade 1-2

Saartje Zeelander-Morel

186123.4.1943 SobiborOosthaven 31 (7)

Golda Zwiefach

191930.4.1943 AuschwitzAgatha Dekenstraat 4

Ridder van Catsweg 61